Urheilu

Reisjärven koulujenväliset hiihdot 21.2.2017

Tytöt 1 luokka 1 km P:  1) Emma Parkkila Kalaj  3.40,0, 2) Anni Tölli Niem +1.38,2, 3) Iitu Skantz Leppäl +2.00,5, 3) Siiri Paloranta Niem +2.00,5, 5) Laura Savela Niem +2.34,6, 6) Alisa Suomala Leppäl +2.57,9, 7) Eeva Niskakoski Leppäl +3.10,6, 8) Rosalia Savola Niem +3.52,3, 9) Selma Paavola Niem +4.10,7, 10) Anni Muikkula Kalaj +4.15,8, 11) Sofia Sandqvist Kalaj +5.29,8.

Pojat 1 luokka 1 km P:  1) Aatu Saartoala Niem  4.49,8, 2) Juuso Kokkoniemi Leppäl +0.02,2, 3) Oliver Kiviniemi Niem +0.35,4, 4) Matias Paalavuo Leppäl +0.56,7, 5) Akseli Laitila Niem +1.26,4, 6) Onni Kinnunen Niem +1.35,3, 7) Ahti Vähäsöyrinki Kalaj +2.08,2, 8) Ville Hannula Niem +2.12,4, 9) Hemmo Kärkkäinen Kalaj +4.58,4.

Tytöt 2 luokka 1 km P:  1) Laura Aho Leppäl  3.31,3, 2) Laura Eerikäinen Kalaj +0.42,1, 3) Eerika Heikkala Niem +1.15,9, 4) Elle Kivioja Niem +1.26,8, 5) Saija Hirvinen Niem +2.05,0, 6) Jerika Ilola Kalaj +2.21,1, 7) Viola Niemi-Korpi Niem +2.41,1, 8) Taru Turpeinen Niem +3.56,0, 9) Saaga Runtti Niem +4.15,8.

Pojat 2 luokka 1 km P:  1) Leevi Tölli Niem  4.09,0, 2) Riku Kinnunen Niem +0.10,9, 3) Benjami Kiviniemi Niem +0.22,1, 4) Arttu Honkaperä Niem +0.28,0, 5) Aatos Kiviniemi Niem +0.52,6, 6) Pyry Pesola Niem +1.20,6, 7) Ville Assinen Kalaj +1.34,8, 8) Onni Rajala Kalaj +2.03,5, 9) Jalo Paavola Kalaj +2.13,6, 10) Jani Jauhiainen Leppäl +3.16,5.

Tytöt 3 luokka 2 km P:  1) Jenna Viljamäki Niem  8.23,9, 2) Elina Paalavuo Niem +0.47,4, 3) Iida Pelo Niem +1.13,7, 4) Jenna Suomala Leppäl +1.26,6, 5) Milja Leppälä Leppäl +1.28,3, 6) Minea Saartoala Niem +1.38,1, 7) Siiri Nyman Leppäl +2.00,6, 8) Annika Orava Kalaj +3.08,9, 9) Emilia Laitila Niem +3.30,4, 10) Mea Huuha Niem +6.23,4.

Pojat 3 luokka 2 km P:  1) Aatu Savelainen Niem  8.13,5, 2) Martti Tölli Niem +0.49,4, 3) Eeli Niemi-Korpi Niem +1.17,4, 4) Aleksi Kiiskilä Leppäl +1.21,7, 5) Taneli Saarikettu Niem +1.22,0, 6) Jari Aho Niem +1.37,5, 7) Eemil Kiviniemi Niem +1.42,6, 8) Valde Kiviniemi Niem +1.44,7, 9) Niilo Änäkkälä Leppäl +1.50,9, 10) Tuomas Leppälä Niem +3.16,0, 11) Mikael Rahkola Niem +3.50,4, 12) Valtteri Purola Niem +4.01,5, 13) Ossi Vähäsöyrinki Kalaj +4.23,3, 14) Jone Kiljala Niem +5.46,8, 15) Mikko Niskakoski Leppäl +6.00,5, 16) David Kiviniemi Niem +6.14,7.

Tytöt 4 luokka 2 km P:  1) Meea Haikara Leppäl  6.50,2, 2) Jasmiina Huuskonen Niem +1.06,9, 3) Jenni Tölli Niem +1.34,3, 4) Aada Kivioja Niem +1.36,2, 5) Aija Kinnunen Niem +2.32,3, 6) Senni Heikkala Niem +2.44,9, 7) Olivia Kokkoniemi Leppäl +3.15,5, 8) Aada Kinnula Niem +3.31,8, 9) Milja Kiiskilä Leppäl +3.56,6, 10) Essi Vähäsöyrinki Kalaj +4.02,6.

Pojat 4 luokka 2 km P:  1) Toni Aho Leppäl  8.03,5, 2) Teemu Saartoala Niem +1.36,1, 3) Helmeri Vinkka Leppäl +1.53,6, 4) Samuli Leppälä Leppäl +2.24,9, 5) Toni Paavola Niem +2.55,5, 6) Viljami Laitila Niem +3.06,0, 7) Aapeli Kiviniemi Niem +3.17,2, 8) Aapo Niskakoski Leppäl +3.20,8, 9) Miika Isoaho Niem +4.14,4, 10) Juho Peltokangas Niem +4.25,5, 11) Eetu Kinnula Niem +4.45,1, 12) Erik Kokkoniemi Niem +4.45,5, 13) Eeli Haukipuro Leppäl +4.46,2, 14) Jimi Tynkkinen Niem +6.37,6, 15) Eetu Kokkoniemi Niem +6.56,9.

Tytöt 5 luokka 2 km P:  1) Peppi Leppälä Niem  5.42,4, 2) Eeva Honkaperä Niem +1.52,9, 3) Janette Assinen Niem +2.53,3, 4) Selina Salonpää Niem +3.24,8, 5) Sofia Kokkoniemi Leppäl +3.35,0, 6) Venla Paalavuo Leppäl +3.51,1.

Pojat 5 luokka 2 km P:  1) Petteri Savelainen Niem  8.07,2, 2) Joni Viljamäki Niem +0.57,7, 3) Jussi Niskanen Kalaj +1.12,0, 4) Touko Kauppinen Kalaj +1.26,3, 5) Rami Ilola Kalaj +1.34,7, 6) Hannes Rahkola Niem +1.36,4, 7) Mico Mäenpää Leppäl +2.16,2, 8) Juho Luotoniemi Niem +2.17,4, 9) Kuutti Paavola Niem +2.34,2, 10) Jaakko Niemi-Korpi Niem +2.41,8, 11) Luukas Kiviniemi Niem +2.52,6, 12) Erno Åvist Kalaj +7.23,2.

Tytöt 6 luokka 2 km P:  1) Ellinora Parkkila Kalaj  6.55,0, 2) Olga Sorola Leppäl +1.06,7, 3) Senni Kokkoniemi Leppäl +1.27,7, 4) Anniina Huuskonen Niem +1.30,2, 5) Laura Puurula Leppäl +1.35,5, 6) Lauriina Kivioja Niem +2.10,3, 7) Maiju Leppälä Niem +2.20,5, 8) Miia Holappa Niem +3.19,1, 9) Nea Isoaho Niem +3.54,5, 10) Heta Muuttola Leppäl +3.57,5, 11) Iida Savela Niem +4.30,8, 12) Erika Leppälä Leppäl +4.34,3, 13) Janiina Kiljala Niem +5.34,7.

Pojat 6 luokka 2 km P:  1) Henri Aho Niem  8.28,1, 2) Matias Kinnunen Niem +0.20,1, 3) Jussi Saartoala Niem +0.27,1, 4) Jere Suomala Niem +0.36,0, 5) Eerik Rahkola Niem +0.44,1, 6) Ville Kaarto Niem +0.48,1, 7) Matias Paavola Niem +0.59,5, 8) Matias Leppälä Leppäl +1.09,3, 9) Artturi Paavola Niem +1.10,8, 10) Arvi Vähäsöyrinki Kalaj +1.37,9, 11) Aaron Kinnunen Kalaj +1.51,2, 12) Matias Niemi-Korpi Niem +1.53,6, 13) Nestor Tiitinen Niem +2.28,6, 14) Aleksi Kokkoniemi Niem +3.47,2, 15) Roni Hollanti Niem +3.47,7, 16) Juho Saaranen Niem +4.19,8, 17) Jere Kokkoniemi Niem +4.56,0.

Kirjoita kommentti

Lisää luettavaa

Tero Seppälälle rullaten SM-kultaa

Tero Seppälälle rullaten SM-kultaa


Tero Seppälälle rullaten SM-kultaa

Haapajärven Kiilojen Tero Seppoälä voitti rulla-ampumahihdon pikakilpailun SM-kultaa Imatralla käydyissä kisoissa. Seppälä voitti toiseksi tulleen Olli Hiidensalon 30 sekunnin erolla. Lauantain yhteislähtökisassa Tero Seppälä oli viides ja kisan voitti Lahden Olli Hiidensalo. M normaalimatka...


Iltarastit 18.9.


Iltarastit 18.9.

Iltarastit Haapajärvellä A-rata 5.5 km (16): 1) Sauli Päivärinta NiS 39.25…6) Petteri Arovainio Rastiimi 47.36…9) Robert Hyvönen Rastiimi 50.04…12) Tero Kokkoniemi Rastiimi 1.03,40. B-rata 4.3 km (23): 1) Simo Jutila YK 38.20…6) Jorma Koirikivi Rastiim i 47.25…10) Päivi Lassila Rastiimi...


Viikonlopun tulossatoa


Viikonlopun tulossatoa

Suunnistus Iltarastit (Yö) Sievi 31.8. A-rata 5 km : 1) Toni Alasuvanto KJ 26.02…4) Teemu Vedenpää Rastiimi 31.19…12) Johanna Tiitto Rastiimi 39.57 13) Katariina Tiitto Rastiimi 40.41. B-rata 3.2 km: 1) Antti Kangas HU 23.15…15) Alena Ryda Rastiimi 1.00,55 15) Eila Tiitto Rastiimi...