Urheilu
Tapaninpäivän ammunnoissa runsaasti ampujia

Tapaninpäivän ammunnoissa runsaasti ampujia

Monitoimitalon ampumaradalla käytiin Haapajärven Ampumaseuran Tapaninpäivän ammunnat, jotka keräsivät runsaan määrän ampujia. Ampumapaikalla oli melkoista ruuhkaa, kun pitkän päivän aikana jokainen sai suoritettua ampumaosuutensa.
Ilmakiväärin miesten sarjan voitti HaaAs:n Riku Laitinen tuloksella 580 ja naisten sarjan Laura Lehtiaho tuloksella 382.
Ilmapistoolin miesten sarjan ykkönen oli LAS:n Teemu Lahti tuloksella 561 ja naisten sarjan voitti HaaAs:n Taina Lehtiaho tuloksella 352.

Ilmakivääri
8IT: 1) Eino Pisilä YK 190 2) Julia Niskanen HaaAs 174.
10IT: 1) Mikael Niskanen HaaAs 189 2) Sami Marttila HaaAs 186 3) Eevert Kumpulainen HaaAs 184 4) Antton Pulkkinen KemAms 181 5) Tobias Turunen HaaAs 179 6) Aamos Helaste KemAms 161.
11-14A: 1) Marleena Huuskonen HaaAs 192 2) Pauli Carc KemAms 148 3) Tilta Hautamäki KemAms 137.
12VT: 1) Tiitus Hautamäki KemAms 158.
12HT: 1) Arttu Salin HaaAs 199 2) Kaius Helaste KemAms 171.
14VT: 1) Danie Lykoperov YK 276.
14HT: 1) Ossi Härkönen YK 277.
R4 Y75: 1) Martti Haverinen LehA 359.
R11 Y60: 1) mauri Rantamäki SsA 384.
R3 Y60: 1) Erkki Pekkala HaaAs 399 2) Esko Törölä PAS 394.
R5 Y80: 1) Sulo Nurmenniemi HaaAs 394.
R5 Y75: 1) Urpo Kiloja HaaAs 398 2) Olli Herrala HaaAs 330.
R5 Y70: 1) Olavi Lehtiaho HaaAs 383.
R5 Y60: 1) Risto Murisoja HaaAs 400 2) Eija Murisoja HaaAs 390.
R5 Y50: 1) Seppo Levonperä HaaAs 391 2) Esko Kopola HaaAs 386.
N18: 1) Susanna Peräaho HaaAs 385.
N: 1) Laura Lehtiaho HaaAs 382.
M16: 1) Venni Härkönen YK 345.
M: 1) Riku Laitinen HaaAs 580 2) Arto Luomala KT 560 3) Jarno Uusivirta NU 504.
Y50: 1) Yrjö Uusivirta NU 368 2) Terho Alahautala YK 361
Y60: 1) Markku Ranta-Ylitalo AlavA 373 2) Martti Timlin YK 362 3) Esko Törölä PAS 346.

Ilmapistooli
10IT: 1) Panu Lappi KP-V 176.
12VT:L 1) Lilli Lappi KP-V 165 2) Elli Rauma KP-V 162 3) Kaius Helaste KemAms 159 4) La Nikula KP-V 158 5) Tiitus Hautamäki KemAms 145.
M16: 1) Kasperi Haarala YK 344 2) Arttu Laulainen KemAms 337 3) Vili Lappi KP-äV 325.
M50 : 1) Arvo Hakula NU 367 2) Keijo Kunelius NU 345.
M: 1) Teemu lahti LAS 561 2) Arvo Hakula NU 551 3) Keijo Kunelius NU 521 4) Arttu Laulainen KemAms 520.
N: 1) Taina Lehtiaho HaaAs 352.
N16: 1) Stiina Mällinen HaaAs 284.
M Y60: 1) Hannu Ryttäri HaaAs 359.
M Y70: 1) Paavo Hannula YK 335.
M Y75: 1) Reijo Turpeinen HaaAs 345.
P1 SH2:L 1) Erkki Pekkala HaaAs 328.

Kirjoita kommentti

Lisää luettavaa


Viikonlopun tulossatoa


Viikonlopun tulossatoa

Suunnistus Iltarastit (Yö) Sievi 31.8. A-rata 5 km : 1) Toni Alasuvanto KJ 26.02…4) Teemu Vedenpää Rastiimi 31.19…12) Johanna Tiitto Rastiimi 39.57 13) Katariina Tiitto Rastiimi 40.41. B-rata 3.2 km: 1) Antti Kangas HU 23.15…15) Alena Ryda Rastiimi 1.00,55 15) Eila Tiitto Rastiimi...


Yläasteen väki kisaili


Yläasteen väki kisaili

Yläasteen yleisurheilukilpailut 4.9.2018 Ronkaala TULOKSET Pojat 100 m finaali: 1) Amirali Mohammadi 12,2, 2) Niklas Niskanen 12,4, 3) Leevi Sippola 12,8, 4) Simon Loliong 13,4, 5) Yasin Haidari 13,9, 6) Tuomas Jaakonaho 13,9, Kilpailun ulkopuolella: Sajad Husseini 13,2. Pojat 800 m: 1)...

Alakoulujen yleisurheilukilpailut

Alakoulujen yleisurheilukilpailut


Alakoulujen yleisurheilukilpailut

Haapajärven alakoulujen Yleisurheilukilpailut käytiin maanantaina 3.9. Ronkaalan kentällä. Kilpailijoita oli 260. Tuloksia: Tytöt 3.- 4. lk 60 m: 1) Veera Leskelä K.J.S. 9,75, 2) Sara Reinikainen Tiitto 9,91, 3) Linnea Heikkinen K.J.S. 10,13, 4) Eevi Kaipinen Tiitto 10,21, 5) Onerva Isomaa...