Urheilu
Maastojuoksut rantapolulla

Maastojuoksut rantapolulla

Koululaisten maastojuoksut juostiin torstaina Ronkaalan rantamaisemissa. Osallistujia oli yhteensä 218. Juoksumatka oli kaikilla n. 900 m

Tulokset:
1 lk tytöt
1. Silja Heikkinen,  K.J.Ståhlberg 4.00
2. Kaisa Turpeinen , K.J. Ståhlberg 4.15
3. Neela Teppo, K.J. Ståhlberg 4.18
4. Viivi Kalajanniska, K.J. Ståhlberg 4.23
5. Iina Arvola,  Oksava 4.32
6. Emmiina Paulamäki , K.J. Ståhlberg 4.35
7. Mea Pätsi , K.J. Ståhlberg 4.37
8. Sandra Tiitto , Tiitto 4.45
9. Ninni Nybacka, Tiitto 4.47
10. Minttu Jaakonaho,  K.J. Ståhlberg 4.51
11. Iiris Valli,  K.J. Ståhlberg 4.56
12. Peppi Holappa,  Tiitto 4.57
13. Neea Murto,  K.J. Ståhlberg 5.00
14. Kristiina Myllylahti,  Välioja 5.03
15. Ellen Saarela,  K.J. Ståhlberg 5.05
16. Noora Törmänen,  K.J. Ståhlberg 5.13
17. Sonja Jaakonaho,  K.J. Ståhlberg 5.21
18. Aava Pavloff , Tiitto 5.23
19. Inga Leppänen,  K.J. Ståhlberg 5.31
20. Kiia Riekki,  K.J. Ståhlberg 5.31
21. Fanni Hintsala,  Tiitto 5.46
22. Katariina Haikola,  K.J. Ståhlberg 5.46
23. Lumi Jylkkä,  Tiitto 5.49
24. Eveliina Tervamäki,  Tiitto 5.49
25. Alisa Katainen,  K.J. Ståhlberg 5.50
26. Ilona Ampula , Välioja 5.51
27. Lilja Paavola,  K.J. Ståhlberg 5.52
28. Olivia Vähäaho,  K.J. Ståhlberg 6.31

1lk pojat
1. Aamos Höyhtyä K.J. Ståhlberg 4.11
2. Vili Harmaala Parkkila 4.14
3. Onni Niinikoski K.J. Ståhlberg 4.22
4. Antto Saarela K.J. Ståhlberg 4.24
5. Aaku Hintsala K.J. Ståhlberg 4.24
6. Lassi Laajala K.J. Ståhlberg 4.25
7. Tommi Heikkinen K.J. Ståhlberg 4.27
8. Iikka Takarautio Tiitto 4.28
9. Aatu Myllylahti Tiitto 4.38
10. Tatu Bäck K.J. Ståhlberg 4.42
11. Aatu Nybacka Tiitto 4.42
12. Atso Jaakonaho Oksava 4.42
13. Oskari Jääskeläinen Tiitto 4.48
14. Aatu Honkala K.J. Ståhlberg 4.50
15. Aapo Ahola Parkkila 4.55
16. Eero Kinnunen Tiitto 5.16
17. Arttu Laurila K.J. Ståhlberg 5.19
18. Jani Lepola Välioja 5.28
19. Vesa Palosaari K.J. Ståhlberg 6.05
20. Miki Koskela Tiitto 6.24
21. Tomi Marin K.J. Ståhlberg 6.31
22. Leunu Nurmenniemi K.J. Ståhlberg 6.38
23. Liekki Ehrola K.J. Ståhlberg 7.30

2lk tytöt
1. Liinu Österberg Oksava 4.00
2. Pinja Laitinen K.J. Ståhlberg 4.03
3. Liina Takarautio Tiitto 4.09
4. Sanni Holmström K.J. Ståhlberg 4.11
5. Riina Korkiakoski K.J. Ståhlberg 4.11
6. Anette Holmström K.J. Ståhlberg 4.12
7. Sara Reinikainen Tiitto 4.12
8. Julia Niskanen K.J. Ståhlberg 4.12
9. Onerva Isomaa K.J. Ståhlberg 4.13
10. Bettina Rautakoski Tiitto 4.23
11. Meljan Jyrinki K.J. Ståhlberg 4.24
12. Hilda Vilppola Tiitto 4.29
13. Elsa Arvola Oksava 4.32
14. Hilma Pietikäinen K.J. Ståhlberg 4.33
15. Sanni Kamula K.J. Ståhlberg 4.38
16. Emma Törmälä K.J. Ståhlberg 4.39
17. Eevi Kaipinen Tiitto 4.42
18. Lotta Myllylahti Tiitto 4.43
19. Sara Palo K.J. Ståhlberg 4.50
20. Aada Huhtala K.J. Ståhlberg 4.50
21. Teea Hautamäki K.J. Ståhlberg 4.51
22. Helmi Myllylahti Välioja 4.53
23. Neela Autio K.J. Ståhlberg 4.56
24. Sofia Myllylahti Välioja 5.04
25. Kerttu Kallunki K.J. Ståhlberg 5.05
26. Saana Ekdahl K.J. Ståhlberg 5.06
27. Nelli Niemi Tiitto 5.18

2lk pojat

1. Miio Liuska K.J. Ståhlberg 3.40
2. Peetu Lepola K.J. Ståhlberg 3.46
3. Samu Harju Parkkila 3.50
4. Otso Pietikäinen K.J. Ståhlberg 3.52
5. Petja Kananen Tiitto 3.54
6. Peetu Arovainio K.J. Ståhlberg 3.59
7. Oliver Kinnunen K.J. Ståhlberg 4.00
8. Valtteri Olkkonen Parkkila 4.10
9. Taisto Peltokorpi Parkkila 4.14
10. Joel Riekki K.J. Ståhlberg 4.15
11. Ville Ylikotila K.J. Ståhlberg 4.16
12. Onni Järvenpää Parkkila 4.16
13. Elias Myllylahti Välioja 4.18
14. Joel Heikkilä K.J. Ståhlberg 4.18
15. Jooa Talala K.J. Ståhlberg 4.18
16. Rasmus Kuisma Parkkila 4.18
17. Arvi Päkkilä Parkkila 4.22
18. Jimi Svartström Välioja 4.23
19. Eemeli Ruhala K.J. Ståhlberg 4.27
20. Väinö Mehtälä K.J. Ståhlberg 4.31
21. Eetu Salin Parkkila 4.34
22. Niilo Sikala K.J. Ståhlberg 4.36
23. Terno Lindberg K.J. Ståhlberg 4.41
24. Jaakko Hokkanen Tiitto 4.47
25. Misa Koskela K.J. Ståhlberg 4.49
26. Alex Claren K.J. Ståhlberg 5.22

3lk tytöt

1. Veera Leskelä K.J. Ståhlberg 3.40
2. Linnea Heikkinen K.J. Ståhlberg 3.47
3. Sanni Turpeinen K.J. Ståhlberg 3.51
4. Wilma Viljamäki K.J. Ståhlberg 3.58
5. Selina Mällinen K.J. Ståhlberg 4.06
6. Adele Österberg K.J. Ståhlberg 4.19
7. Sara Kamula K.J. Ståhlberg 4.26
8. Olga Bankowski K.J. Ståhlberg 4.27
9. Matilda Kaltiainen K.J. Ståhlberg 5.00
10. Elsa Viitala Parkkila 5.03
11. Tinja Teppo K.J. Stålberg 5.20

4lk tytöt
1. Emma Leppänen Tiitto 3.35
2. Amelie Nevalainen K.J. Ståhlberg 3.35
3. Iiris Savelainen Tiitto 3.48
4. Mette Kinnunen K.J. Ståhlberg 4.00
5. Saana Järvenpää Parkkila 4.11
6. Vilma Olkkonen K.J. Ståhlberg 4.12
7. Silja Saari Välioja 4.17
8. Nella Sippola K.J. Ståhlberg 4.22
9. Silja Heittokangas Parkkila 4.30
10. Juulia Järvenpää Parkkila 4.32
11. Irmeli Isomaa K.J. Ståhlberg 4.35
12. Moona Riekki K.J. Ståhlberg 5.02
13. Veera Puurula K.J. Ståhlberg 5.07
14. Vilma Rönkkö K.J. Ståhlberg 5.16
15. Sara Hirvi K.J. Ståhlberg 5.36

3lk pojat
1. Kasper Kippola K.J. Ståhlberg 3.21
2. Alvari Lindberg K.J. Ståhlberg 3.27
3. Johannes Aitto-oja Oksava 3.33
4. Kaapo Isola Parkkila 3.44
5. Manu Leppänen K.J. Ståhlberg 3.47
6. Daniel Nivala K.J. Ståhlberg 3.50
7. Veikka Niskanen K.J. Ståhlberg 3.57
8. Akseli Saarela K.J. Ståhlberg 3.60
9. Joonatan Lappalainen K.J. Ståhlberg 4.01
10. Onni Autio K.J. Ståhlberg 4.01
11. Jimi Kinnunen K.J. Ståhlberg 4.04
12. Santeri Hoikka K.J. Ståhlberg 4.07
13. Tobias Turunen K.J. Ståhlberg 4.08
14. Mikael Niskanen K.J. Ståhlberg 4.14
15. Aaku Peltoniemi Parkkila 4.17
16. Eevert Kumpulainen Oksava 4.18
17. Severi Leipälä Oksava 4.19
18. Roni Liuska Tiitto 4.21
19. Aatu Jaakonaho Oksava 4.26
20. Niila Katvala Oksava 4.31
21. Miro Vähä K.J. Ståhlberg 4.32
22. Eino Mustonen Tiitto 4.41
23. Aleksi Lindberg K.J. Ståhlberg 4.56
24. Lenni Herrala Oksava 4.58
25. Joel Varila K.J. Ståhlberg 5.15
26. Taisto Pirttilahti K.J. Ståhlberg 5.16
27. Joona Kaasolainen Oksava 5.31
28. Oskari Tossavainen Parkkila 5.38
29. Matias Maksniemi Tiitto 5.44

4lk pojat
1. Jani Tytärmiemi Tiitto 3.19
2. Niilo Kaisto K.J. Ståhlberg 3.25
3. Eino-Ville Takarautio Tiitto 3.31
4. Juuso Tuura K.J. Ståhlberg 3.34
5. Kalle Puurula K.J. Ståhlberg 3.34
6. Jere Törmälä K.J. Ståhlberg 3.38
7. Paavo Jokela K.J. Ståhlberg 3.42
8. Kirill Kirillov Tiitto 3.44
9. Juho-Kalle Aitto-oja K.J. Ståhlberg 3.46
10. Viljami Olkkonen Parkkila 3.55
11. Jere Leppänen Tiitto 3.59
12. Teemu Heikkilä Parkkila 4.03
13. Roni Saaranen K.J. Ståhlberg 4.04
14. Lenni Hautakangas Parkkila 4.04
15. Aatos Mehtälä K.J. Ståhlberg 4.06
16. Ilmari Kokkoniemi Tiitto 4.07
17. Paavo Sikala K.J. Ståhlberg 4.09
18. Niko Palola Oksava 4.10
19. Viljami Höyhtyä K.J. Ståhlberg 4.17
20. Samu Niemi Tiitto 5.33
21. Aapo Rauhala Tiitto 7.01
22. Joni Hautamäki Tiitto 7.04

5lk tytöt
1. Jemina Lepola Tiitto 3.31
2. Peppiina Peltoniemi Parkkila 3.37
3. Sonja Turpeinen KJ. Ståhlbeg 3.43
4. Milla Leppänen Tiitto 3.44
5. Jasmin Holmström Välioja 3.50
6. Emilia Lappalainen KJ. Ståhlberg 4.05
7. Rianna Myllylahti Välioja 4.27

6lk tytöt
1. Sini Kamppi Parkkila 3.30
2. Pinja Arovainio KJ. Ståhlberg 3.37
3. Alma Isomaa KJ. Ståhlberg 3.54
4. Julia Niskanen KJ. Ståhlberg 3.54
5. Sanni Hirvasoja KJ. Ståhlberg 4.07
6. Sylvia Jääskeläinen KJ. Ståhlberg 4.14

5lk pojat
1. Eemi Kinnunen K.J. Ståhlberg 3.19
2. Eetu Honkala K.J. Ståhlberg 3.22
3. Tomi Tahkokorpi K.J. Ståhlberg 3.27
4. Kasimir Viljamäki K.J. Ståhlberg 3.30
5. Elias Eskelinen K.J. Ståhlberg 3.30
6. Toivo Kinnunen Tiitto 3.50
7. Juuso Jaakonaho K.J. Ståhlberg 3.51
8. Konsta Laulumaa Tiitto 3.56
9. Veeti Holmström Tiitto 3.57
10. Ensio Höyhtyä Tiitto 4.01
11. Miko Saari Välioja 4.10

6lk pojat
1. Valtteri Leskelä K.J. Ståhlberg 3.18
2. Aatu Peräaho Parkkila 3.18
3. Jesse Heittokangas Parkkila 3.42
4. Niilo Takarautio Tiitto 4.07
5. Miska Kinnunen K.J. Ståhlberg 4.20
6. Petu Viitakangas Tiitto 4.29

Yläasteen tytöt
1. Veera Leppänen 3.48
2. Anni Kinnunen 3.56
3. Anna Salomaa 3.57
Yläasteen pojat
1. Aleksi Huhtala 2.55
2. Niklas Niskanen 3.16
3. Tuomas Jaakonaho 3.17
4. Eero Åvist 3.44

Kirjoita kommentti

Lisää luettavaa

Tero Seppälälle rullaten SM-kultaa

Tero Seppälälle rullaten SM-kultaa


Tero Seppälälle rullaten SM-kultaa

Haapajärven Kiilojen Tero Seppoälä voitti rulla-ampumahihdon pikakilpailun SM-kultaa Imatralla käydyissä kisoissa. Seppälä voitti toiseksi tulleen Olli Hiidensalon 30 sekunnin erolla. Lauantain yhteislähtökisassa Tero Seppälä oli viides ja kisan voitti Lahden Olli Hiidensalo. M normaalimatka...


Iltarastit 18.9.


Iltarastit 18.9.

Iltarastit Haapajärvellä A-rata 5.5 km (16): 1) Sauli Päivärinta NiS 39.25…6) Petteri Arovainio Rastiimi 47.36…9) Robert Hyvönen Rastiimi 50.04…12) Tero Kokkoniemi Rastiimi 1.03,40. B-rata 4.3 km (23): 1) Simo Jutila YK 38.20…6) Jorma Koirikivi Rastiim i 47.25…10) Päivi Lassila Rastiimi...


Viikonlopun tulossatoa


Viikonlopun tulossatoa

Suunnistus Iltarastit (Yö) Sievi 31.8. A-rata 5 km : 1) Toni Alasuvanto KJ 26.02…4) Teemu Vedenpää Rastiimi 31.19…12) Johanna Tiitto Rastiimi 39.57 13) Katariina Tiitto Rastiimi 40.41. B-rata 3.2 km: 1) Antti Kangas HU 23.15…15) Alena Ryda Rastiimi 1.00,55 15) Eila Tiitto Rastiimi...