Urheilu

OP Hippokisan tulokset

Op-Hippo-kisat 31.5.
P5 40m: 1) Niilo Perttu 9,86, 2) Valtteri Reinikainen 10,28, 3) Arttu Kuisma 10,64, 4) Peter Vähätiitto 10,68, 5) Veeti Jämsen 10,74, 6) Miro Törmälä 10,83, 7) Mio Salo 11,88, 8) Elias Toivanen 12,02, 9) Eliel Kumpulainen 12,19, 10) Eeli-Olavi Murto 12,36, 11) Peetu Olkkonen 12,52, 12) Matias Toivanen 15,57, 13) Lenni Nikula 16,12, 14) Eeli Leppänen 19,52, 15) Akseli Claren 19,61, 16) Iiro Reiman 26,76, 17) Mitja Kananen 46,31, 18) Matias Finnilä DNF.
T5 40m: 1) Adessa Skantz 11,01, 2) Alessa Airaksinen 11,05, 3) Eevi Miettunen 11,88, 4) Amanda Olkkola 12,33, 5) Sofia Hannula 13,06, 6) Roosa Reiman 13,47, 7) Elsa Laakkonen 14,88, 8) Iida Åvist 16,03, 9) Alma Olkkola 16,49, 10) Merika Törmänen 16,75, 11) Julia Hylkilä 27,36, Maari Törmänen DNF.
P6-7 40m: 1) Väinö Murto 8,29, 2) Elias Vilppola 8,53, 3) Niilo Kananen 8,62, 4) Leevi Nikula 8,74, 5) Veeti Perttu 8,81, 6) Noel Salo 8,89, 7) Iivari Murto 9,08, 8) Paavo Kaipinen 9,12, 9) Artur Koskela 9,35, 10) Miro Kananen 9,57, 11) Mikael Kiriloff 9,93, 12) Samuli Nurmesniemi 10,40, 13) Joel Viitaniemi 10,66.
P6-7 pallo: 1) Niilo Kananen 16,27, 2) Väinö Murto 13,93, 3) Paavo Kaipinen 13,74, 4) Miro Kananen 12,35, 5) Artur Koskela 10,97, 6) Leevi Nikula 10,52, 7) Noel Salo 9,45, 8) Mikael Kiriloff 9,27, 9) Elias Vilppola 9,15, 10) Samuli Nurmesniemi 7,96, 11) Iivari Murto 7,83, 12) Veeti Perttu 7,27, 13) Joel Viitaniemi 7,14.
T6-7 40m: 1) Adele Skantz 8,40, 2) Erika Nurmenniemi 8,43, 3) Erin Kippola 8,87, 4) Emilia Kuisma 8,88, 5) Iida Harmaala 8,89, 6) Iita Puurula 8,91, 7) Elma Kumpulainen 9,00, 8) Helmiina Olkkonen 9,24, 9) Martta Turpeinen 9,44, 10) Rosa-Bella Nevasaari 9,49, 11) Pinja Tiitto 9,60, 12) Kiira Perkkiö ja Vilma Nikula 9,76, 14) Anni Hannula 9,94, 15) Jessica Claren 9,97.
T6-7 pallo: 1) Iita Puurula 12,55, 2) Adele Skantz 11,08, 3) Jessica Claren 10,70, 4) Erika Nurmenniemi 8,90, 5) Kiira Perkkiö 8,85, 6) Elma Kumpulainen 7,12, 7) Martta Turpeinen 6,60, 8) Helmiina Olkkonen 6,52, 9) Erin Kippola 5,82, 10) Anni Hannula 5,63, 11) Emilia Kuisma 5,26, 12) Iida Harmaala 4,95, 13) Vilma Nikula 4,53.
P8-9 40m: 1) Mikael Numenniemi 7,87, 2) Valtteri Olkkonen 7,88, 3) Petja Kananen 7,94, 4) Rasmus Kuisma 8,03, 5) Otso Pietikäinen 8,21, 6) Alex Claren 8,49, 7) Ville Hannula 9,25.
P8-9 kuula (2 kg): 1) Mikael Numenniemi 4,68, 2) Aatu Honkala 4,61, 3) Rasmus Kuisma 4,36, 4) Alex Claren 4,35, 5) Otso Pietikäinen 4,12, 6) Valtteri Olkkonen 3,79, 7) Ville Hannula 3,70.
T8-9 40m: 1) Sara Reinikainen 7,38, 2) Eevi Kaipinen 7,57, 3) Venla Murto 7,79, 4) Emma Törmälä 7,81, 5) Iina Kippola 7,91, 6) Hilda Vilppola 8,36, 7) Neea Murto 8,75, 8) Siiri Finnilä 8,83, 9) Jasmin Claren 8,85, 10) Noora Törmänen 9,23, 11) Aino Viitaniemi 9,31, 12) Salla Hautamäki 11,11.
T8-9 kuula (2 kg): 1) Eevi Kaipinen 4,21, 2) Salla Hautamäki 4,06, 3) Noora Törmänen 3,70, 4) Neea Murto 3,51, 5) Siiri Finnilä 3,36, 6) Sara Reinikainen 3,00, 7) Aino Viitaniemi 2,72.
P10-11 60m: 1) Kasper Kippola 9,48, 2) Kalle Puurula 10,46, 3) Viljami Olkkonen 10,47, 4) Joonatan Lappalainen 10,57, 5) Eevert Kumpulainen 11,63, 6) Aleksi Siltaniemi 11,65, 7) Petri Vähätiitto 46,65.
P10-11 pituus: 1) Kasper Kippola 380, 2) Viljami Olkkonen 313, 3) Kalle Puurula 304, 4) Joonatan Lappalainen 288, 5) Aleksi Siltaniemi 279.
T10-11 60m: 1) Rianne Nevasaari 10,74, 2) Pirita Vähätiitto 11,59, 3) Miila Turpeinen 12,15.
T10-11 pituus: 1) Rianne Nevasaari 309, 2) Pirita Vähätiitto 267, 3) Miila Turpeinen 222.
T12-13 60m: 1) Emilia Lappalainen 10,05, 2) Teresa Koivisto 11,39, 3) Nella Isokoski 11,88.
T12-13 100m: 1) Emilia Lappalainen 16,06.
T12-13 pituus: 1) Emilia Lappalainen 331, 2) Teresa Koivisto 268, 3) Nella Isokoski 231.
P14-15 100m: 1) Ville Siltaniemi 17,85.

Kirjoita kommentti

Lisää luettavaa

Tero Seppälälle rullaten SM-kultaa

Tero Seppälälle rullaten SM-kultaa


Tero Seppälälle rullaten SM-kultaa

Haapajärven Kiilojen Tero Seppoälä voitti rulla-ampumahihdon pikakilpailun SM-kultaa Imatralla käydyissä kisoissa. Seppälä voitti toiseksi tulleen Olli Hiidensalon 30 sekunnin erolla. Lauantain yhteislähtökisassa Tero Seppälä oli viides ja kisan voitti Lahden Olli Hiidensalo. M normaalimatka...


Iltarastit 18.9.


Iltarastit 18.9.

Iltarastit Haapajärvellä A-rata 5.5 km (16): 1) Sauli Päivärinta NiS 39.25…6) Petteri Arovainio Rastiimi 47.36…9) Robert Hyvönen Rastiimi 50.04…12) Tero Kokkoniemi Rastiimi 1.03,40. B-rata 4.3 km (23): 1) Simo Jutila YK 38.20…6) Jorma Koirikivi Rastiim i 47.25…10) Päivi Lassila Rastiimi...


Viikonlopun tulossatoa


Viikonlopun tulossatoa

Suunnistus Iltarastit (Yö) Sievi 31.8. A-rata 5 km : 1) Toni Alasuvanto KJ 26.02…4) Teemu Vedenpää Rastiimi 31.19…12) Johanna Tiitto Rastiimi 39.57 13) Katariina Tiitto Rastiimi 40.41. B-rata 3.2 km: 1) Antti Kangas HU 23.15…15) Alena Ryda Rastiimi 1.00,55 15) Eila Tiitto Rastiimi...