Urheilu

Viikonlopun tulossatoa

Suunnistus

Iltarastit (Yö) Sievi 31.8.
A-rata 5 km : 1) Toni Alasuvanto KJ 26.02…4) Teemu Vedenpää Rastiimi 31.19…12) Johanna Tiitto Rastiimi 39.57 13) Katariina Tiitto Rastiimi 40.41.
B-rata 3.2 km: 1) Antti Kangas HU 23.15…15) Alena Ryda Rastiimi 1.00,55 15) Eila Tiitto Rastiimi 1.03,12.

Rastiimi/Pitkäkangas 4.9.
RR-rata (9): 1) Paavo Kokkoniemi R 20.45 2) Pauli Kokkoniemi 21.02…5) Tuomas Åvist R 25.43 6) Venla Kokkoniemi R 33.34…9) Sofia Hannula R 41.27.
Pyörä-rata (7): 1) Teemu Vedenpää R 36.59 2) Jessica Koskela R 56.13 3) Eero Korhonen R 57.03
4) Juhani Kumpusalo NiS 1.28,40 5) Ville Hannula R 1.36,56 6) Anni Hannula R 1.37,07 7) Marjo Hannula R 1.37,23.
A-rata (22): 1) Sauli Päivärinta NiS 52.49 2) Juha Jokikuona R 54.36…5) Tero Kokkoneimi R 1.14,40 6) Tapani Keskitalo R 1.15,36 7) Robert Hyvönen R 1.19,05…9) Johanna Tiitto R 1.22,17…14) Timo Kinnunen Reisjärvi 1.40,28.
B-rata (26): 1) Jarmo Nivala YK 51.02 2) Teppo Isokoski KoS 52.41 3) Aino Jääskeläinen R 56.15…9) Timo Karvonen R 1.12,02…14) Jaana Hyvönen R 1.23,11…17) Olli Tiitto R 1.31,30 18) Teuvo Olkkonen R 1.36,46.
B-lyhyt (20): 1) Risto Jääskeläinen R 55.27 2) Aino Jääskeläinen R 55.37 3) Essi Olkkonen 55.45…5) Raimo Karsikas R 58.59 6) Eero Korhonen R 1.03,50 7) Eila Tiitto R 1.06,57…10) Alena Ryda R 1.15,50…13) Eeva Kokkoniemi R 1.30,19…15) Juhani Povelainen R 1.37,23.
C-rata (15): 1) Eero Åvist R 45.50 2) Pekka Uusivirta R 48.13 3) Riitta Uusivirta R 48.14 4) Ilmari Kokkoniemi R 1.03,12…6) Ensio Höyhtyä Haapajärvi 1.06,07 7) Tuukka Holappa Haapajärvi 1.06,26 8) Toivo Kinnunen Haapajärvi 1.06,27…10) Esko Hirviniemi R 1.15,00.
R= Rastiimi

KP:n ja ÖID:n AM-sprintti Kokkola
D50 2.1+2.4 km: 1) Riitta Mattila Rastiimi 23.15 2) Aija Tilvis SalRe 26.26.
D21 2.8+3.2 km: 1) Jenny Patana HiKi 23.49…9) Johanna Tiitto Rastiimi 31.25…12) Katariina Tiitto Rastiimi 34.29. TSO

Kasa-ammunta Vaasa 9.9.
Pienoiskivääri sporter 50m: 1) Tapani Nousiainen KarttA 740/33X…4) Ulla Murisoja HaaAs 735/27X…8) Risto Murisoja HaaAs 727/19X 9) Eija Murisoja HaaAs 723/17X
Pienoiskivääri HV 50M: 1) Tapani Nousiainen KarttA 733/31X…7) Risto Murisoja HaaAs 725/23X…10) Ulla Murisoja HaaAs 713/15X 11) Rija Murisoja HaaAs 712/17X TSO

Pesäpallo

Keski-Pohjanmaan Pesis
C-t Itä-LOänsi 0-2 (6-7, 4-13)
C-p Itä-Länsi 0-2 (5-9. 7-8)

 

Kirjoita kommentti

Lisää luettavaa

Tero Seppälälle rullaten SM-kultaa

Tero Seppälälle rullaten SM-kultaa


Tero Seppälälle rullaten SM-kultaa

Haapajärven Kiilojen Tero Seppoälä voitti rulla-ampumahihdon pikakilpailun SM-kultaa Imatralla käydyissä kisoissa. Seppälä voitti toiseksi tulleen Olli Hiidensalon 30 sekunnin erolla. Lauantain yhteislähtökisassa Tero Seppälä oli viides ja kisan voitti Lahden Olli Hiidensalo. M normaalimatka...


Iltarastit 18.9.


Iltarastit 18.9.

Iltarastit Haapajärvellä A-rata 5.5 km (16): 1) Sauli Päivärinta NiS 39.25…6) Petteri Arovainio Rastiimi 47.36…9) Robert Hyvönen Rastiimi 50.04…12) Tero Kokkoniemi Rastiimi 1.03,40. B-rata 4.3 km (23): 1) Simo Jutila YK 38.20…6) Jorma Koirikivi Rastiim i 47.25…10) Päivi Lassila Rastiimi...


Yläasteen väki kisaili


Yläasteen väki kisaili

Yläasteen yleisurheilukilpailut 4.9.2018 Ronkaala TULOKSET Pojat 100 m finaali: 1) Amirali Mohammadi 12,2, 2) Niklas Niskanen 12,4, 3) Leevi Sippola 12,8, 4) Simon Loliong 13,4, 5) Yasin Haidari 13,9, 6) Tuomas Jaakonaho 13,9, Kilpailun ulkopuolella: Sajad Husseini 13,2. Pojat 800 m: 1)...